O našem týmu

Vznik našeho týmu

Náš tým vznikl na jaře roku 2008. Vznikli jsme jako součást SK Jihlava. Od sezóny 2010/2011 jsme součástí FBŠ Jihlava, neboť florbal přešel od SK k FBŠ. S nápadem vytvořit tým a hrát ligu přišel Michal Kosina, který byl v kontaktu s hráči SK Trojan Jihlava. Během léta 2008 se nám podařilo dát dohromady hráče, kteří byli ochotni vrhnout se do neznámých vod ligových soutěží. Vyřešili jsme financování našeho týmu, a to tak, že jsme zaplatili vždy to, co bylo třeba. Na konci sezóny 2008/2009 jsme financování přehodnotili a každý platil měsíčně částku 200 Kč. Od ledna v sezóně 2009/2010 platíme měsíčně částku 300 Kč. V přestávce před sezónou 2009/2010 proběhly určité přesuny hráčů - jeden odešel a dva přišli. Chvíli jsme měli i náhradního brankáře, který však pro zranění nemůže nastoupit. V průběhu sezóny 2008/2009 se k našemu týmu přidal Petr Doubek a v podstatě ve stejnou dobu nás kvůli zranění opustil Martin Watl, který již za náš tým nenastoupil. Josef Propper začal hrát v sezóně 2009/2010 za SK Jihlava A. Opustil tedy tým SK Sabots Jihlava. Přesto však bude za náš tým velice rád nastupovat, pokud jim to "áčko" a zdraví dovolí. Stejný hráč (Josef Propper) v létě 2009 podstoupil operaci kolene a začal hrát až v lednu 2010. Před sezónou 2010/2011 proběhly také hráčské rošády. Již za nás nehraje Petr Doubek a Miroslav Jurek, a to především z časových důvodů. Zároveň opustil svůj mateřský tým Aleš Valenta, který se upsal jihlavskému "áčku". Přesto bude-li to v jeho možnostech, bude za náš tým nastupovat podobně jako Pepa Propper. Přijali jsme také nové hráče. Jako naprostou novinkou je druhý brankář Jiří Pachta a dokonce i třetí brankář Daniel Voják. Že jsme dokázali hrát pouze s jedním brankářem celé dvě sezóny je zázrak. Děkujeme tímto Kájovi, že ani jednou v těchto svou sezónách nechyběl a vždy byl připraven postavit se do branky. Máme dále dva přírůstky do útoku (případně do obrany) - Jiří Drápal a David Fryšonc. Před sezónou 2011/2012 nás musel ze zdravotních důvodů opustit jeden ze zakladatelů našeho týmu Jan Panovec. Snad se nebude bát operace kolene a někdy za nás opět nastoupí. Přijali jsme nového mladého hráče Davida Práška, který se asi usadí v útoku. Proto na začátku této sezóny bude určitě dusno při rozhodování, kdo bude hrát v obraně.

Sezóna 2011/2012 pro nás nakonec dopadla dobře. Skončili jsme na druhém místě, které jsme si zajistili až v posledním hracím dni tím, že jsme porazili týmy, které nás v tabulce převyšovaly. To nás ještě více povzdbudilo do další sezóny a moc se na ní těšíme. Bohužel nás z rodinných důvodů opustil David Fryšonc. Místo něj ihned nastoupil Vratislav Sychra a věříme, že i s touto hráčskou výměnou si budeme držet stále dobrou formu. Protože Vráťa hraje obranu, letošní sezónu snad bude obrana bez zbytečných dohadů a ústupků.

V sezóně 2012/2013 jsme hráli opravdu krásný florbal. Skoro celou soutěžní zimu jsme byli na prvním místě. Štěstěna nás ale opustila v posledním zápase sezóny, kdy jsme pouze remizovali s Bystřicí na jejich palubovce, což nás stálo první místo. Určitě nezapomeneme, že náš soupeř hrál v posledních vteřinách bez brankáře. Tuto výhodu jsme ale v první místo naší ligy nezužitkovali. Přesto všichni zasloužíme pochvalu.

Konec sezóny 2012/2013 byl ve znamení zemětřesení Sabots, kdy se dokonce hovořilo i o skončení našeho týmu. Poté, co David Rauscher prohlásil, že se Sabots končí a chystáse na lepší ligu, Zbyněk Fikar ztratil motivaci hrát, Jan Herout měl zdravotní problémy a Aleš Valenta odešel hrát do rakouska, to vypadalo, že chuť hrát už opustila celý tým. Možná za vše mohl i poslední zápas, kterým jsme ztratili první místo v lize.

Vše nakonec dopadlo dobře a Sabots tým pokračuje bez Zbyňka Fikara, Jana Herouta, Aleše Valenty dál, a to i za pomoci nového hráče Lukáše Matouška, který nejraději hraje v obraně. První dva zápasy ukázeli, že pořád ještě máme chuť hrát. Nehrajeme pro vítězství, které samozřejmě potěší, ale především pro zábavu.

Sezóna 2014/2015 začala tím, že jsme založili vlastní klub Sabots Jihlava. Do týmu se vrátil Aleš Valenta a Jan Herout. Přijali jsme Vladimíra Brože a Davida Wasserbauera. Opustil nás David Rauscher. Na počátku zaří byl problém s brankářem, neboť jediným naším hráčem na tomto postu je Karel Kubát. Budeme se snažit sehnat někde posilu. Posilou se nakonec stal brankář Jan Vlásek.

Hráči našho týmu

Hráči jsou uvedeni podle čísla dresu:

Číslo dresu Jméno Post 2008
2009
2009
2010
2010
2011
2011
2012
2012
2013
2013
2014
2014
2015
2 Karel Kubát brankář ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
-(3) Jan Panovec obránce ANO ANO ANO NE NE NE NE
7 Michal Kosina
(kapitán)
útočník
obránce
ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
8 Jan Kočí útočník ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
9 Zbyněk Fikar útočník ANO ANO ANO ANO ANO NE NE
10 Jaromír Rous obránce NE ANO ANO ANO ANO ANO ANO
-(11) Martin Wastl obránce ANO NE NE NE NE NE NE
12 Jan Kosina útočník ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
16 Miroslav Jelínek útočník ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
19 David Rauscher útočník NE ANO ANO ANO ANO ANO ANO
-(27) Josef Propper útočník ANO NE NE NE NE ANO NE
-(33) Aleš Valenta útočník ANO ANO NE NE NE NE ANO
49 Kamil Špaček útočník ANO ANO ANO ANO ANO ANO ANO
-(64) Petr Doubek útočník ANO ANO NE NE NE NE NE
89 Jan Herout obránce ANO ANO ANO ANO ANO NE ANO
-- Miroslav Jurek útočník ANO ANO NE NE NE NE NE
14 Jiří Pachta brankář NE NE ANO ANO ANO NE NE
64 Jiří Drápal útočník NE NE ANO ANO ANO ANO ANO
-(27) David Fryčonc útočník NE NE ANO ANO NE NE NE
23 David Prášek útočník NE NE NE ANO ANO ANO ANO
15 Vratislav Sychra obránce NE NE NE NE ANO ANO ANO
- Lukáš Matoušek obránce NE NE NE NE NE ANO ANO
- Vladimír Brož útočník NE NE NE NE NE NE ANO
- David Wasserbauer útočník NE NE NE NE NE NE ANO